Tutkunu Olacağınız Bir Eğlence: Denizde Muza Binme

Onu çok uzun yıllardır tanıyoruz. Kimimiz şimdiye kadar deneyimli kimimiz ise televizyonda filmlerden ya da dizilerden gördü. İşte bugün sizi denizin en keyifli aktivite ve sporlarından biri olan denizde muza binme konusundan bahsedeceğiz. Tabii ki yalnızca muz yani banana değil aynı zamanda ringo ve mable’den de bahsedeceğiz ve enerji dolu bu sporlarla sizleri tanıştıracağız.

Öncelikle kendilerini tanıyarak başlayalım. Ringo, banana ve mable aynı amaca hizmet eden, farklı sayılarda kişilerin birlikte ya da ayrı ayrı binebildiği, şişme botların isimleri. Bu botlar bir sürat teknesine bağlanarak denizin belirli bir alanına doğru götürülür ve ardından da sürat teknesi ismiyle müsemma bir şekilde sürat yaparken muzun ya da diğer botların üstündekiler de dengelerini koruyarak üzerinde kalmaya çalışırlar.

Denizde muza binmenin en keyifli noktalarından biri ise tabii ki belirli bir süre sonra düştüğünüzde yeniden muza binmeye çalışmak, bu sırada hissettiğiniz adrenalin ve heyecandır.

Denizde Muza Binme Demek Denizde Muz Keyfi Demektir

bodrum'da muza binmek

Tabii ki tüm su sporları oldukça keyifli ve her birisinden de alacağınız zevk bambaşka. Ancak arkadaşlarınızla birlikte kahkaha tufanları eşliğinde yapabileceğiniz bir su aktivitesi var o da deenizde muz keyfi yapmak. Bir taraftan sakin sakin yapılan bir aktivite ve spor olmaması sebebiyle “keyfi”nden bahsetmek bazıları için mümkün olmayabilir fakat belirli bir süre sonra bir muz “master”ı olmanız da an meselesi olabilir.

Kendi ağırlığınızı doğru şekilde dağıtabildiğiniz, merkezkaç kuvvetine karşı savaşabildiğiniz durumda artık herkes sizin çok iyi bir muz binicisi olduğunu da bilecektir.

Bu marifetlerinizi aynı zamanda ringo ve mable’de de gösterebilirsiniz. Farklı tasarım ve yaklaşıma ancak aynı mantığa sahip ringo ve mable’de de “master”lık unvanına sahip olmak istiyorsanız mutlaka onları da denemeli ve adınızı arkadaşlarınızla geçirdiğiniz güzel bir tatilin sonunda altın harflerle kazıtmalısınız.

Muz, Ringo ya da Mable Kaç Kişiliktir?

muz kaç kişilik

Bu keyifli su sporlarını yaparken yalnız olmak zorunda değilsiniz. Çünkü bu sporlar hem çok eğlenceli, hem çok enerji dolu hem de arkadaşlarınızla yapabileceğiniz şekilde planlanmış durumda. Eğer denizde muza binmek isterseniz bunu minimum 3 maksimum 6 arkadaşınızla birlikte yapabilirsiniz. Uzun bir şişme bot olan muzda 6 kişiye kadar yer vardır ve sorunsuz bir şekilde sporunuzu yapabilmenize imkan tanır.

Ringo, adından da anlayacağınız üzere ring yani yüzük şeklindedir. Yuvarlak bu şişme botta tek başınıza yer alırsınız ancak ikinci ya da üçüncü arkadaşınız da diğer ringolarda yerini alabilir ve aynı anda sürat teknesinin üstünde denizde yol alabilirsiniz.

Son olarak mable ise 3 kişinin yan yana binebileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede özellikle çekirdek ailelerin en çok tercih ettiği su sporlarından da birisidir. Dilerseniz çocuğunuzla dilerseniz de en yakın arkadaşlarınızla mable üzerinde dilediğiniz gibi keyifle sporunuzu yapabilirsiniz.

Mükemmel bir deniz, harika bir güneş ve macera dolu anlar sizi Bodrum BOGES’te bekliyor. Muz, ringo ve mable dışında aynı zamanda rüzgar sörfü yapabilir, balık avlamaya dahi gidebilirsiniz.

Tercihi sizlere bırakıyoruz çünkü Bodrum’da yapılacak çok fazla şey var.

Her zaman söylediğimiz gibi denizin keyfini çıkardığınız harika günleriniz olsun.