Rahat Rahat Denize Girebileceğiniz En Güzel Bodrum Koyları

Bodrum tatili denildiğinde mutlaka akla mükemmel bir deniz, gece hayatı ve çok daha fazlası gelir. Ancak Bodrum’u Bodrum yapan şeylerden biri de Bodrum koyları demek çok doğru olur. Bodrum, sakinliği ile her misafirine kucağını açarken misafirlerinin saklanabileceği, arkadaşları ile keyifli vakit geçirebileceği özel koylar sunmayı da unutmaz.

O halde gelin hep birlikte Bodrum’un en güzel koylarına birlikte yola çıkalım. Bu yazımızda size üç koydan bahsedeceğiz. Bodrum Bağla Koyu, Bodrum Akvaryum Koyu ve Bodrum Çelebi Adası’nın koyu. İşte bu üç koyda yenilenecek, kendinizi mükemmel hissedecek ve “Harika bir Bodrum tatili yaptım.” diyebileceksiniz. Gelsin o halde Bodrum koyları.

İlk Durak: Bodrum Bağla Koyu

bodrum bağla koyu

Bodrum’un en sevilen, en beğenilen ve hatta ilgi gören koylarından biri olduğunu söyleyebiliriz Bağla Koyu’nun. Bodrum merkeze 14 kilometre olan bu koyda denize girmek adeta bir ayrıcalık gibidir. Parlak ve tertemiz denizi, gözünüzü ufka doğru çevirdiğinizde sizi karşılayan akıl almaz manzarası ve çok daha fazla özelliği ile birlikte Bağla Koyu’na mutlaka bir ziyarette bulunmalısınız.

Bozulmamış bir doğal güzelliğin peşindeyseniz ve doğanın içinde yalnızca bedeninizi değil ruhunuzu da dinlendirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazın enerjisini hissedebileceğiniz bu deneyime merhaba deyin.

İkinci Durak: Bodrum Akvaryum Koyu

bodrum koyları akvaryum koyu

Yalnızca adı bile nasıl bir güzellikle karşılaşacağınızın resmi gibidir adeta. Bodrum’un en güzel koylarından biri olmasının yanı sıra yukarıdan baktığınızda kum taneciklerini dahi en net gördüğünüzdür. İşte bu yüzden sanki bir akvaryumdan bakıyormuş gibi hissedersiniz kendinizi. Kıyıdan gidebileceğiniz gibi teknelerle de bu koya gelebilirsiniz. Koyun açıklarında kendinizi mükemmel mavi – yeşil karışımına bırakmanın vereceği keyif biz yazarken bile yaşadık diyebiliriz.

Kendinizi çok az zaman bu kadar doğa ile iç içe ancak bir o kadar da kendiniz hissedebilirsiniz. Çünkü doğa ana size tüm imkanları sunmuş, önünüze sermiş bekliyor. Size de diyor ki “Hadi atla denize, su çok güzel.” Su gerçekten mükemmel. Dalgasız ve sakin, pırıl pırıl. Altınızdan geçen balıkları göreceksiniz. Korkmayın, onlar da doğa ana ile anlaşmalı. Size zarar vermeyecek, mükemmel bir seyir daha yaratacaklar sizin için.

Başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz yemyeşil ağaçlara da işte tam bu anda teşekkür edin. Çünkü bu güzel koyu koklayabilmeniz için ciğerlerinizi oksijenle dolduruyorlar. Akvaryum Koyu sizi bir kez daha selamlıyor.

Bodrum Koyları İçin Son Durak: Çelebi Adası

bodrum çelebi adası

Bodrum’un merkezinden 7 kilometre uzakta bu kez yüzümüzü Bitez’e çeviriyoruz. Çelebi Adası Koyu ise Bodrum denizinden beklediğiniz her şeyi verecek seviyede. Başınızın üstünde harika bir güneş, altınızda parıl parıl parlayan bir deniz. Şehri görebiliyorsunuz ve aynı zamanda manzaranın da tadını çıkarabiliyorsunuz. Bir Bodrum tatilinden insan daha ne bekler ki?

Tüm bunların hepsini bir arada yaşamak ister misiniz? O halde sizi BOGES’in özel tekneleri ile fast trip yani özel tekne turuna davet edelim. Bu üç koyu gezerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınız, aileniz ya da sevdiklerinizle birlikte toplamda 6 kişi olacak şekilde Bodrum’un koylarını ziyaret edebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Yalnızca yüzmek için değil bu mükemmel koyların manzalarına aşık olmak, Bodrum’a bir kez daha vurulmak, bir sonraki Bodrum tatilinizi ne zaman yapacağınızı düşünmek için bile fast trip’e davetlisiniz.

Çünkü bir kez bu deneyimi yaşadığınızda artık hiçbir şeyin aynı olmayacağına emin olabilirsiniz.

Her zaman dediğimiz gibi denizin keyfini çıkardığınız harika günleriniz olsun.