Windsurf – Rüzgar Sörfü

Güneş içinizi ısıtıyor, rüzgarın her detayını hissediyorsunuz. Çünkü windsurf yani rüzgar sörfü yapıyorsunuz. Tatilinizi en keyifli şekilde geçirmek, heyecan dolu anılar biriktirmek, arkadaşlarınızla birlikte harika bir vakit geçirmek istiyorsanız rüzgar sörfü yapmanızı tavsiye ediyoruz. Rüzgara karşı keyif almak istiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Haydi şimdi harekete geçin.

Neden Denemelisiniz?


Dengenizi artırır

Rüzgarla tanıştırır

Enerji ve adrenalin verir

Kolayca öğrenilir

Harika anılar yaşatır

Windsurf ile İlgili Sorular

1 saatte kendi alanında deneyimli hocamızın farklı tekniği ile 1 derste kolaylıkla öğreniyorsunuz.
Windsurf ilk defa yapacaksanız tecrübeli eğitmenlerimiz size gereken bilgileri eğitime başlamadan verecektir.
Windsurf için sabah saatleri rüzgarın şiddetli olmadığı saatlerdir. En geç 1 gün önce randevu almanız gereklidir.

Windsurf Nedir?

Windsurf nedir sorusunun en kısa cevabı sörf tahtası üzerine yerleştirilen bir yelkenle birlikte rüzgarı kullanarak su üzerinde gitmenizdir. Yani rüzgarın gücünü kullanarak denizin üzerinde süzülmektir. Rüzgar sörfünde denizde dalga olmasına gerek yoktur çünkü adından da anlaşılacağı üzere rüzgardan beslenerek hareket edersiniz. 1968 yılından bu yana hayatımızda olan rüzgar sörfünü öğrenmek oldukça kolay olduğu için pek çok su sporu tutkunu tarafından da en çok tercih edilen sporlardan biri olarak karşımıza çıkar.

Winfsurf – Rüzgar Sörfü Nerede Yapılır?

Rüzgar sörfü yapabilmek için tahmin edebileceğiniz gibi rüzgarı bol ve uygun bir yerde olmalısınız. Boges, Bodrum su sporu denildiğinde ilk akla gelen yerdir. Bitez su sporları açısından geniş çeşitliliği sahip olduğu için windsurf Bodrum Bitez’de doğru rüzgar ile kolaylıkla yapılır. Bodrum windsurf için çok uygun bir doğaya sahip olmasının yanı sıra rüzgar sörfü kursu açısından da en doğru merkezlere sahiptir.

Windsurf Nasıl Yapılır?

Windsurf nasıl yapılır yani rüzgar sörfü nasıl yapılır sorusunun cevabı da kendi açıklaması kadar kolaydır diyebiliriz. Rüzgar sörfünde sörf tahtası ve diğer tüm malzemeler hafif ve performans öncelikle olarak üretilir. Bu sayede kolayca yelkene yön verebilir, rüzgarda kolaylıkla süzülebilirsiniz.

Deneyimli eğitmenimiz ile ilk olarak boardların üzerinde denge çalışması yapılır. Devamında sörf ile ilgili teorik eğitim verilir. Eğitimler sonrası uygulama hocamız eşliğinde gerçekleştirilir ve 1 saatte farklı bir teknik ile kolaylıkla sörf yapabilecek duruma gelebilirsiniz.

Bodrum rüzgar sörfü fiyatları  hakkında detaylı bilgi alabilmek için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.