Denizin üzerinde maharetlerini göstermek isteyenler, dengesini koruyarak hem denizin hem de bu eğlenceli su sporunun tadını çıkarmak isteyenler su kayağı en harika alternatiflerden birisi. Bodrum su sporu denildiğinde akla gelen yerler arasında yerini alıyor ve denizin üzerinde tüm vücudunuzun çalıştığını görmek istiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Su kayağı eğitimi 5 deneme ve koy etrafında  2 tur yaptırılarak tamamlanmaktadır. Maviliklerin üzerinde kendi sınırlarınızı zorlamak istiyorsanız tam olarak doğru sporla karşı karşıyasınız demektir.

 

Su Kayağı Bodrum

Neden Denemelisiniz?


Tüm kaslarınızın çalıştığını hissedersiniz

Enerji dolarsınız

Kendinizle yarışırsınız ve siz kazanırsınız

Zamanın nasıl geçtiğini fark etmezsiniz

Zihin ve beden koordinasyonu sağlarsınız

Su Kayağıyla İlgili Sorular

Su kayağını öğrenmek için almanız gereken eğitim 5 deneme ve koy etrafında 2 tur ile tamamlanacaktır.
Su kayağını ilk defa yapacaksanız tecrübeli eğitmenlerimiz size gereken bilgileri eğitime başlamadan verecektir.
Bu sporu yapmak için denizin düz, havanın rüzgarsız olduğu zamanda daha çok zevk alırsınız. Bunun için de sabah saatleri en uygunudur.

Su Kayağı Nasıl Yapılır?

Su kayağının çalışma sistemi aslında bildiğimiz kayak konsepti ile aynıdır. Ayaklarınıza geçirdiğiniz iki adet platform kar ya da buz üstünde değil bu kez su üzerinde kaymanıza yardımcı olur. Kayakları ayağınıza geçirdikten sonra sürat motoruna bağlı olan ipi tutarak ayakta kalır ve denge kaslarınızı da çalıştırarak deniz üzerinde kuğular gibi süzülürsünüz. İşte su kayağı nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında bu kadar basit ve eğlencelidir.

Altınızda deniz, kafanızı çevirdiğinizde sizi selamlayan kumsal ve başınızı yukarı kaldırdığınızda gördüğünüz mükemmel gökyüzü ile birlikte başınıza gelebilecek en güzel olaylardan birisi olduğunu da eklememiz gerekir.

Su Kayağını Kimler Yapabilir?

Bu spor evrensel su sporları arasında yer alır ve 7’den 70’e herkesin rahatlıkla yapabileceği bir su sporudur. Yalnızca vücudunuzun dengede olduğundan emin olmalı ve kendi dengenizi koruyabilmek adına su üzerinde tüm vücudunuzun çalıştığını hissetmelisiniz.

Sürat motoru tarafından çekilen bir iple hareket edeceğiniz için kollarınızda hissedeceğiniz gücün yanı sıra denizin hareketine göre tüm vücudunuzu da çalıştırmanız gerekecektir. Aynı zamanda daha önce kayak yapmış olmanıza da gerek yoktur. 5 deneme gibi kısa bir sürede kolayca öğrenebilirsiniz.

Su Kayağı Bodrum’da Nerede Yapılır?

Bodrum su kayağında mükemmel bir denize sahiptir ve sürat teknelerinin rahatça hareket edebileceği açıklıklara sahiptir. Özellikle Bitez su sporları ile bilinen tatil noktalarından en öne çok öne çıkanlardandır da diyebiliriz. Keyifli, heyecan ve enerji dolu, adrenalini iliklerinize kadar hissedeceğiniz ve gerçek anlamda bir spor yaptığınızı fark edeceğiniz bu spor için kendinize hemen bir şans tanıyın.

Su kayağı fiyatları ya da Bodrum’da su kayağı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güneşin, denizin ve kayağın tadını çıkarmak ihtiyacınız olan enerjiyi verip sizi yeniden doğmuş gibi hissettirecek.