SUP Board (Stand Up Paddle)

Dayanıklılığınızı ölçmek ister misiniz? İşte o zaman ihtiyacınız olan tek şey SUP board yapmak olacak. SUP Board açılımı ile stand up paddle ya da bilinen diğer ismiyle paddle board sörf tahtasının bir benzeridir. Yazın ya da kışın dilediğiniz zaman denizle haşır neşir olmak, su sporu yaparak bedeninizi zinde tutmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sup Board Bodrum

SUP Board’u Neden Denemelisiniz?

Merkez kaslarınızı güçlendirir

Dengenizi artırır

Enerjinizi yeniler ve serotonin salgılatır

Kendinize karşı yarışırsınız

Kolayca öğrenebilirsiniz

Sup Boarding ile İlgili Sorular

Kendine güvenen ve dengeli bir kişi ortalama 10 dakika içerisinde Bitez'in güzel sularında Sup Board tecrübe etmeye başlar
Paddle boarding su sporunu ilk defa yapacaksanız tecrübeli eğitmenlerimiz size gereken bilgileri eğitime başlamadan verecektir.
Stand up paddle yapmak için denizin düz, havanın rüzgarsız olduğu zamanda daha çok zevk alırsınız. Sezonda tüm gün bu su sporunu yapmaya elverişlidir.

Paddle Board Nedir?

SUP board’u anlatmak için öncelikle paddle board nedir sorusuna yanıt vermemiz gerekiyor. Paddle board tıpkı bir sörf tahtası gibidir fakat sörften farklı olarak SUP board’da kürek kullanırsınız. Son dönemde en popüler su sporlarından biri olan SUP, sörfün aksine durgun ya da hafif dalgalı denizlerde, göllerde ya da akarsularda yapılır. Paddle yani kürek ile birlikte kendinizi suyun üzerinde ilerletirken en temelde dengede olmanız, düşmemek için denge kaslarınızla kendinizi kontrol ederken hareket etmek için de kürek çekmeniz gerekir.

Paddle Boarding Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Paddle boarding en çok denge ve merkez kaslarınızın çalışmasına neden olan su sporlarından biridir. Bu sebeple paddle boarding yaparken vücudunuzun her yerinin çalıştığını hissedeceksiniz ancak daha çok merkez bölgenizin aktif olduğunu göreceksiniz. Daha önce yoga ya da diğer denge gerektiren spor ya da aktivitelerde bulunanlar için çok daha hızlı bir alışma süreci olacağını da söyleyebiliriz. Ancak SUP board’u herkesin yapabileceğini eklemek isteriz. Çünkü deneyerek, vücudunuzu dinleyerek ve doğru hareketleri yaparak paddle boardingin tadını çıkarmanız oldukça kolay.

SUP Board Nerede Yapılır?

Bu sorunun cevabını sizler için çok kolay verebiliriz. Bodrum su sporu denildiğinde ilk akla gelen yerlerdendir. Doğal olarak Bodrum SUP Board ya da diğer söylemiyle Bodrum paddle board yapmak için de oldukça uygun olacaktır. Yaklaşık 30 dakika boyunca dayanıklı plastikten üretilen stand up paddle sörf tahtası ve küreği ile keyifli ve bir yandan da maydan okuyucu bir aktivite yapmak istiyorsanız daha fazla beklemeden harekete geçin.

Bodrum stand up board fiyatları ya da Bodrum paddle board fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.