Su Sporları Yaparken Hangi Kıyafetleri Giymelisiniz?

su sporu yakarken hangi kıyafetler giyilmeli

Yazın ve hatta kışın su sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. Ancak hangi su sporunu yapmaya karar verdiğinize göre giymeniz gereken kıyafetler de değişecektir. Sizinle bu yazıda su sporları yaparken hangi kıyafetleri tercih etmelisiniz bunları paylaşacağız. Böylece siz de sporunuzu yaparken çok daha rahat hissedecek ve hareket kabiliyetinizi artırarak daha sağlıklı bir şekilde sporunuzu yapabileceksiniz.

Ringo, Banana ya da Mable Yaparken Ne Giyilmeli?

Bu üç eğlenceli su sporunu yaparken tavsiyemiz vücudunuzu saran kıyafetlerinizin olması. Örneğin dar ve rahat bir şort ya da esnek bir deniz şortu tercih edebilirsiniz. Üzerinize can yeleği giyeceğiniz için yine spor yaparken giyilebilen tişörtlerden üstünüz için tercih yapabilirsiniz.

Su Kayağı Yaparken Ne Giyilmeli?

Su kayağı yaklaşık 30 dakika süren bir spor. Ancak dengenin ön planda olduğu bir spor olduğu için ve sürat teknesine bağlı olarak hareket ettiğiniz için herhangi bir şekilde savrulmayı önlemek adına yine vücudunuzu saran kıyafetler tercih etmenizi öneririz. Bunun yanı sıra UV korumalı tişörtler kullanarak özellikle yaz aylarında daha rahat bir şekilde sporunuzu yapabilirsiniz.

SUP Board (Stand Up Paddle) Yaparken Ne Giyilmeli?

su sporu yaparken ne giyilmeli

Kendi gücünüzle hareket ettiğiniz, kürek çekerek board üzerinde durduğunuz bu sporda giyeceğiniz kıyafetin biraz daha özgür olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz mayonuzla dilerseniz de deniz şortu ve tişört gibi bir kombinle yapabilirsiniz. Yalnızca küçük dalgalarda ilerlemeniz gerektiği için ve paddle board’unuz da buna göre tasarlandığı için üzerinizdeki kıyafetler bu noktada çok mühim bir noktada değildir.

Wakeboard Yaparken Ne Giyilmeli?

Wakeboard da tıpkı su kayağı gibi sürat teknesine bağlı olarak yapılır. Bu sebeple daha çok denize uygun kuyafetler tercih etmeniz gerekir. Hatta eğer varsa veya sörf yapanların tercih ettiği, tüm vücudu saran suit’leri giyerek rüzgara ve hıza karşı da avantajlı hale gelebilirsiniz. Dengenizi korumanız gerektiği için bu dengeyi bozacak herhangi bir kıyafeti tercih etmemenizi öneririz.

Windsurf – Rüzgar Sörfü Yaparken Ne Giyilmeli?

Yazının bu noktasına kadar su kayağı ve wakeboard’da bahsettiğimiz kıyafetler aynı şekilde rüzgar sörfü için de rahatlıkla tercih edilebilir. Burada da amaç yine dengede durmak, sörf tahtasını kontrol etmek olacaktır. Bu sebeple dengenizi koruyabilmenize yardımcı olan, vücudunuzu saran kıyafetler seçebilirsiniz.

Yelkenli FunBoat Yaparken Ne Giyilmeli?

Yelkenli Funboat’ta daha rahat olabilir, dilediğiniz kıyafeti tercih edebilirsiniz. Adı üzerinde eğlence odaklı bir su sporu olduğu için dilerseniz bikini, mayo ya da şortunuzla birlikte kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğunuz ile birlikte de binebileceğiniz için tüm kıyafetlerinizin yanı sıra bir de can yeleği giymenizi tavsiye ederiz. Bu sayede çocuğunuzu da rahatlıkla korumuş olursunuz.

Fast Trip Yaparken Ne Giyilmeli?

Fast trip yani özel tekne turunda dilediğiniz kıyafeti tercih edebilirsiniz. Amacınız güneşlenmek ya da yüzmekse mayo, bikini, deniz şortu kullanabilirsiniz. Daha çok manzaranın keyfini çıkarmak istiyorsanız gündelik kıyafetlerinizle bu geziyi tamamlayabilirsiniz.

Fishing Trip Yaparken Ne Giyilmeli?

Fishing trip yani balık tutma turuna gittiğinizde üstünüzde gündelik kıyafetlerinizin olması yeterli olacaktır. Bu kıyafetler sizi hem güneşten koruyacak hem de aynı zamanda rahat hissettirecektir. Böylece siz de sadece odağınızı balık tutmaya verebilirsiniz.

Su sporları yaparken hangi kıyafetleri tercih etmelisiniz artık biliyorsunuz.

Her zaman söylediğimiz gibi denizin keyfini çıkardığınız harika günleriniz olsun.