Wakeboard

Deniz ile aranız çok iyi ama bunu bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız harika bir önerimiz var: wakeboard. Temeli su kayağı gibi olan bu su sporunda eğlence, adrenalin, spor hepsi bir arada hayat buluyor. Size ise tamamen bu anların tadını çıkarmak kalıyor. Wakeboard eğitimi 5 deneme ve koy etrafında  2 tur yaptırılarak tamamlanmaktadır. Maviliklerin üzerinde kendi sınırlarınızı zorlamak istiyorsanız tam olarak doğru sporla karşı karşıyasınız demektir.

Wakeboard Bodrum

Neden Denemelisiniz?


Tüm vücut kaslarınız çalışır

Denizle yeniden tanışırsınız

Adrenalini hissedersiniz

Kendinizi hızlıca geliştirebilirsiniz

Eğlenceli ve macera dolu anılar biriktirirsiniz

Wakeboarding ile İlgili Sorular

Wakeboard eğitimi 5 deneme ve koy etrafında 2 tur yaptırılarak tamamlanmaktadır.
Eğer bu sporu ilk defa yapacaksanız tecrübeli eğitmenlerimiz size gereken bilgileri eğitime başlamadan verecektir.
Wakeboard yapmak için denizin düz, havanın rüzgarsız olduğu zamanda daha çok zevk alırsınız. Bunun için de sabah saatleri en uygunudur.

Wakeboard Nedir?

Wakeboard nedir sorusunu en temelde şu şekilde cevaplayabiliriz: aslında bir tür su kayağı. Ancak klasik su kayağının aksine burada 2 adet kayak yerine bir adet board yani tahta vardır. Yine sürat teknesine bağlı olan bir iple birlikte deniz üzerinde hareket edersiniz fakat bu kez altınızda konrol etmeniz gereken bir board vardır. Sörf tahtasına benzeyen bu boardun üzerinde durmak ilk başta zor gelse de birebir eğitim alarak bunu hızlıca öğrenebilir ve başarabilirsiniz. Daha önce deneyenler ise kiralayarak heyecan dolu dakikalar yaşayabilir.

Wakeboard Nasıl Yapılır

Wakeboard nasıl yapılır dediğinizde cevabı dengede durarak, dalgalara karşı yarışarak ve çok iyi bir şekilde tutunarak olur. Çünkü denge kaslarınız aktif bir şekilde çalışırken vücudunuzun her noktasının da aktif olduğunu hissedersiniz. Bir yandan ipe tutunarak çekime kendinize bırakırsınız, öte yandan iyi bir şekilde dengede durarak üzerinden düşmeden dakikalar boyunca denizin hakimi olursunuz.

İlk denemenizden sonra ilerlemek de oldukça kolaydır. Çünkü kaydıkça özgüveniniz artar ve daha üst seviyelere ulaşabilirsiniz. Böylece kısa  bir süre içinde usta hale gelebilirsiniz. Siz yeter ki isteyin. Karşınızda hiçbir şey duramayacaktır.

Wakeboard Nerede Yapılır?

Tıpkı diğer pek çok keyifli aktivitede olduğu gibi Bodrum su sporu konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Wakeboard'da bunlardan biri. Hatta wakeboarding Bodrum’da en sık yapılan su sporlarından da bir tanesi. Çünkü mükemmel doğa içinde tam da su sporlarına uygun denizi ile birlikte Bodrum paha biçilemez bir destinasyon haline geliyor.

Peki tam olarak Bodrum’da nerede yapılır diye sorarsanız, Bitez sahildeki  Boges su sporları merkezinde yapılır. Özellikle yazın deniz, gökyüzü ve sahilin mükemmel bir şekilde bir araya geldiği, yabancı ve yerli turistlerin akınına uğrayan ilham verici sahillerinde kendinizi bu spora adamamanız için hiçbir sebep yok. Hayatınıza bir yenilik katmaya hazır mısınız?

Wakeboard fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.