Bodrum’da Mutlaka Yapmanız Gereken Aktiviteler

bodrum'da mutlaka yapmanız gereken aktiviteler

Bodrum denildiğinde aklınıza deniz, kum, sahil, eğlence geliyorsa çok haklsınız. İşte Bodrum tüm bunları bir arada barındırdığı için Türkiye’nin en sevilen tatil destinasyonlarından biridir. Ancak Bodrum aynı zamanda farklı su sporları konusunda da akıl almaz derecede de zengindir. Şimdi sizi Bodrum’da mutlaka yapmanız gereken aktiviteler ile tanıştıracağız.

Denizin Üstünde Denge Şovları: Ringo, Banana ve Mable

Birbirinden farklı boylardaki ringo, banana ya da mable’lere binerek dengede kalmaya çalışabilir, sürat teknelerine bağlı olan bu dayanıklı deniz yataklarında eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. 3 – 4 ya da 5 kişiye kadar farklı arkadaş gruplarınızla birlikte deniz sporlarının en kahkahası bol olanını denemek istiyorsanız Boges’in ringo, banana ve mable aktivitelerini mutlaka kontrol etmelisiniz.

Bodrum’da Mutlaka Yapmanız Gereken Aktiviteler Listesinin Yıldızı: Su Kayağı

7’den 70’e herkesin büyük bir keyifle yaptığı ve aslında pek çok kişi tarafından da kolaylıkla yapılabilen bu spora bayılacaksınız. Su kayağı vücudun tüm kaslarını çalıştıran, tıpkı ringo ve banana’da olduğu gibi dengenin öne çıktığı bir spor. Ayaklarınızı iki platforma geçirdiğiniz, su üzerinde kayarak denizin tadını çıkardığınız bu sporda sürat motorunun arkasında kendinizi yepyeni bir deneyimin peşinde koşuyor gibi hissedeceksiniz.

Son Zamanların Gözde Sporu: SUP Board (Stand Up Paddle)

SUP Board - Boarding - Bodrum

Onun pek çok adı var. SUP Board, Stand Up Paddle ya da Paddle Boarding. Ancak her isminin altında bir gerçek yatıyor, inanılmaz derecede keyifli bir su sporu olması. Sörf tahtasına benzeyen bir tahta üzerinde kürek kullanarak yapılan bu su sporunda sörfün aksine kendinizi dalgalı denizlere atmanız gerekiyor. Tabii yalnızca deniz değil göl ya da akarsularda da keyifle yapabilirsiniz. Dengede kalmanın önemli olduğu, tüm vücut kaslarınızın çalıştığı bu spora bayılacaksınız.

Kolayca Öğrenebilirsiniz: Wakeboard

Su kayağını sevenlerin wakeboard’a da bayıldığına adımız gibi eminiz. Çünkü wakeboard en temelde su kayağının bir farklı versiyonu. Su kayağında iki adet platform üzerine ayaklarınızı yerleştiriyorken wakeboard’da tek bir board yani tahta vardır. Sürat teknesine bağlı olarak yüksek adrenalinle vücudunuzu kontrol ederek bu sporu yaparsınız. Birebir eğitim alarak hızlıca öğrenilebilen bu spora bir kez alıştığınızda bırakamayacaksınız.

Rüzgarı Hissedeceksiniz: Windsurf

windsurf rüzgar sörfü bodrum

Windsurf ya da Türkçe söylenişiyle rüzgar sörfü aslında çok bilinen bir spor. Sörf tahtasının üzerine yerleştirilen bir yelkenle birlikte rüzgara göre gitmenizi sağlayan bu su sporunda hem denizi hem de rüzgarı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Ancak merak etmeyin, size rüzgar sörfünü öğretebilecek harika eğitmenler BOGES’te sizleri bekliyor. 1968 yılından bu yanan jenerasyonlarca yapılan rüzgar sörfüne bir şans vermelisiniz.

Denize Aşık Olanlara: Yelkenli FunBoat

Maksimum 2 kişinin binebildiği, eğlencenin doruklarda olduğu, özellikle çocuklar ve ebeveynlerinin tercih ettiği bu spora kolaylıkla alışacaksınız. Basit rüzgar bilgisi ile dahi harekete geçirebileceğiniz ancak yine de kendinize güvenmiyorsanız bir eğitmen ile kolaylıkla denizlere açılabileceğiniz Yelkenli FunBoat‘un tadını çıkarmaktan kendinizi alamayacaksınız.

Yüzmek Benim İşim Diyenlere: Fast Trip – Özel Tekne Turu

Biraz yüzer, arkadaşlarımla keyifli vakit geçirir, tatilimi taçlandırırım diyorsanız tam olarak sizin ihtiyacınız fast trip yani özel tekne turu. Eğlence ve sohbetin mükemmel manzara ile birleştiği bu deneyimde Bodrum’un en güzel koylarını da ziyaret ederek tatilinize yeni bir anlam katabilirsiniz.

Sakinliğin Peşinde Olanlara: Fishing Trip – Balık Tutma Turu

İster kendi oltanızla gelin isterseniz de oltasız, balık tutma turundan çok keyifli anılar ve balıkla döneceğinize eminiz. Balık tutma sevdalılarının bir araya geldiği, denizin nimetlerinden faydalanılan ve sakinliğin hüküm sürdüğü bu deneyim hem sizleri mutlu edecek hem de karnınızı doyuracak.

Bodrum’da mutlaka yapmanız gereken aktiviteler hangileri artık biliyorsunuz.

Her zaman söylediğimiz gibi denizin keyfini çıkardığınız harika günleriniz olsun.